Pramoninė Automatika, kas tai?

Pramoninė Automatika, kas tai?

Pramoninė automatika – automatikos šaka, kurios tikslas elektros įrenginių ir procesų, naudojamų įvairiose pramonės šakose, autonominėse sistemose valdymas, naudojant technologijas kaip robotika ir kompiuterių programinė įranga.

Automatizacija stipriai skinasi kelią prioritetų sąraše tarp įmonių siekiančių išlikti konkurencingomis. Pramonės įmonės diegia automatizuotas sistemas siekiant padidinti produktyvumą ir sumažinti išlaidas susijusias su darbuotojais, jų skatinimu ir išlaikymu, tuo pačiu didinant lankstumą ir kokybę.

Kartu su pramonine revoliucija atkeliavo mechanizacija, kuri suteikė galimybę gaminti prekes didesniais kiekiais už mažesnę kainą. Mechaniniai procesai pramonėje tapo spartesni, našesni, sudarė galimybę gaminti sudėtingesnius gaminius, tačiau vistiek reikalavo kvalifikuotų darbuotojų gebančių dirbti su įrenginiais.

Išsivysčius automatikai, uždaros grandinės valdymo sistemos pradėtos naudoti mechaniniuose įrenginiuose. Pastarieji gali būti atviros valdymo grandinės, kuri leidžia operatoriui įvesti parametrus rankiniu būdu arba uždaros grandinės, kurie yra visiškai automatizuoti. Šiuolaikinės pramoninės sistemos leidžia stebėti ir valdyti jas tiek vietoje, tiek nuotoliniu būdu. Šių nuolat tobulėjančių valdymo mechanizmų dėka pramonės įmonės gali vykdyti veiklą 24 valandas per parą, 7 paras per savaitę reikalaujant minimalios priežiūros. Darbo vietose pakanka prižiūrinčiojo operatoriaus. Padidėjęs produktyvumas, sumažėjęs atsitiktinių klaidų kiekis ir išaugusi kokybė yra tik nedidelė dalis automatizavimo teikiamų privalumų. Ilguoju laikotarpiu šis sektorius pasižymi skatindamas aukštesnės pridėtinės vertės ir saugesnių darbo vietų kūrimą. Nors automatizavimas reikalauja didesnių pradinių investicijų, tendencingai mažina nekvalifikuotos darbo jėgos poreikį, visa tai atperkama ilgalaikėje perspektyvoje, o nekvalifikuotas personalas apmokomas dirbti su automatine sistema arba perkvalifikuojamas.

Naujausi pramoninės gamybos automatizavimo pasiekimai yra orientuoti į lankstumą ir kokybę. Lankstumas gamyboje leidžia ne tik sukurti didesnę produktų įvairovę, bet ir suteikia šansą masinei vartotojų rinkai užsisakyti individualiems poreikiams pritaikytus produktus, kurie vėliau gaminami automatiškai be žmogaus intervencijos.

Tarp automatizavimo pranašumų galime išskirti:

  • Padidėjęs produktyvumas.
  • Išlaidų taupymas
  • Mažiau fizinių pastangų.
  • Geresnė gyvenimo kokybė.
  • Pagerinta darbuotojų sveikata.
  • Darbo sąlygų gerinimas.
  • Didesnis konkurencinis pranašumas.
  • Kai kuriais atvejais profesinės rizikos mažinimas.

Scroll to Top